Motief-van-de-Maand-voorRBFN

Het motief van de maand oktober

Zwammen maar

Hoewel er eigenlijk altijd wel paddenstoelen zijn, steken er in de periode van eind september tot in november wel heel veel paddenstoelen hun kopjes boven de grond of uit de (verrotte) boomstam. De paddenstoelen- en zwamfotografen konden hun hart ophalen.
De eerste golf prachtige kunstwerken zijn al te zien op deze pagina.

Geef feedback op de  foto’s via de knop onder de presentatie.

Feedback op de foto's

Geef feedback over de foto’s; goed voor jou, goed voor de maker van de foto. Zo helpen we elkaar om nog beter te worden.

Algemeen:

  • Er is een record aantal foto’s ingestuurd. De een is nog mooier dan de ander. Ook de series springen eruit. Een aantal van de inzendingen is met de telefoon gemaakt. Aan de kwaliteit van de foto’s is dat niet te zien. Er is mij gevraagd aan te geven bij de foto met welke camera de foto gemaakt is. Ik heb het even overwogen, maar met welke camera je je foto maakt maakt niet uit. Het gaat om wat je ziet en hoe je wat je ziet geheel volgens jouw persoonlijke compositie, visie, smaak en gevoel vastlegt. Blijf dit doen. Het is puur genieten zowel voor de maker als de kijker.

    Rob Beurse


Foto 4 – Van vliegenzwammetje tot sporensproeier

  •  Een prachtig drieluik van gelijk gekleurde, maar toch heel verschillende paddenstoelen. Bij de middelste verwacht je toch bijna dat er een kabouter om het hoekje komt lopen! Het oranje kader leidt een beetje af voor mijn gevoel.

Foto 5 Koken met het seizoen

  • Anders dan de andere. Lekker alternatief, maar wel met oog voor detail en compositie.

Foto 9Strooigoed

  • Mooie compositie en kleuren en sowieso goed gezien! De staat van de boom is wel een beetje zorgelijk.

Foto 10Zwam, zwam, zwam

  • Paddenstoelen die de berg opwandelen. Prachtige foto qua kleur, bokeh en compositie.

Foto 11Zwam, zwam. zwam II

  • Het zwamgeweld spat van de foto af. Ze vallen je bijna aan. Mooie compositie en lichtval.

Foto 16Eigenwijs hoedje

  • De ze foto viel me meteen op tussen al die andere paddenstoelen. Zo verhalend met zo’n rake titel. Prachtige foto. Kan wat mij betreft zo aan de muur.

Foto 18 – Paddenstoelen spelen altijd verstoppertje

  • Deze springt er uit. Schitterende kleuren en licht en een mooie dromerige sfeer, mede door de prachtige onscherpe achtergrond.
  • Wat mij opvalt is het opvallende gebruik van het zonlicht. Daardoor krijgt de foto iets magisch. En een fijn ondersteunend bokéh.

Foto 22Circle of Life…

  • Mooi, conceptueel. Weer eens wat anders. Compositie keus om het ‘onderwerp’ in het midden te plaatsen ondersteunt het concept.

Foto 24Licht onder de hoed

  • Wat een leuke foto van de paddenstoelenhoed waar het licht doorheen straalt. Heel mooi en al helemaal niet voordehandliggend. Past in de paddenstoelenmystiek

Foto 30Paddenstoelentrap

  1. Heel goed gezien. Mooie foto die echt de sfeer ademt van een regenachtig bos in de herfst..
Scroll naar boven